את הסרטונים הכי טובים שלי אני לא עורך במוביי מייקר. הנה 5 סיבות למה...

21/10/2015

 

אז וידוי - 

80% מהסרטונים שלי ערכתי באמצעות ה- Windows Movie Maker (הידוע בכינויו בעברית - ווינדוס מובי מייקר...)

 

המובי מייקר היא תוכנה חינמית שהרבה פעמים מגיעה מובנית במחשב עצמו שרכשתם, ואם לא אז ניתן להוריד אותה בחינם. בתור תוכנה לעריכת סרטים היא נוחה וזריזה. רק גוררים לתוכה את הסרטון שצילמתם ומיד מתחילים לחתוך, להוסיף מוסיקת רקע, פתיח, כותרות ועוד.

 

א-ב-ל

 

יש לה כמה מגבלות שעבורי הן די מהותיות, ולכן לסרטונים קצרים ומהירים אני עדיין משתמש בה, אבל כשאני עורך וידאו קצת יותר Fancy, אז אני משתמש בנשק הסודי שלי כאן.

 

הנה דוגמא לסרטון שערכתי עם הנשק הסודי שלי:

 

החסרונות של ה- windows movie maker כוללים בין היתר:

 

1. אי אפשר להלביש וידאו או תמונות על גבי וידאו אחר שרץ.

מכירים את זה שאתם רואים סרטון ותוך כדי שהמנחה מדבר רואים סרטונים אחרים או תמונות ועדיים שומעים אותו ברקע? אז הדבר הזה כמעט בלתי אפשרי במובי מייקר (יש דרכים עקיפות ומסורבלות מאד בכל זאת לעשות דבר דומה אבל חבל על האנרגיה ושנות הבריאות שתבזבזו...)

 

2. שליטה מוגבלת בסאונד

בתוכנה יש אפשרות לשלוט על עוצמת הקול של הסרטון וגם של כל פסקול שתוסיפו, אבל השליטה מאד מוגבלת וקשה מאד לשנות את העוצמה תוך כדי חלקים מסויימים בוידאו.

 

3. אפקטים מוגבלים

ב-windows movie maker יש שני סוגי אפקטים עיקריים - אלו שנועדו למעבר בין השקופיות ואלו שנועדו ליצור תנועה תוך כדי סרטון או תמונה שמוצגת (יש גם סוג שלישי שנקרא אפקטים חזותיים כמו מראה נגטיב או שחור לבן, אבל כמעט ואין בהם שימוש לדעתי).

 

בכל האפקטים שבתוכנה הזו לעריכת הוידאו שלכם תוכלו להשתמש כפי שהם מגיעים ולא תוכלו באמת לשנות אותם משמעותית מעבר לשליטה על אורכם.

 

וכשאני אומר אפקטים, אני לא מתכוון לפיצוצים או פעלולים מורכבים. אפילו אפקטי המעבר בין סרטון אחד לשני, או תוך כדי הסרטון מוגבלים בכמות (כמה עשרות) ואת האפקט עצמו לא ניתן לערוך (אי אפשר להגביר או להחליש את עוצמתו).

 

 שוב, למתחילים זה מספיק ואפילו מעל ומעבר ואני מאד ממליץ למי שעושה את צעדיו הראשונים בשיווק בוידאו להתחיל עם המוביי מייקר, אבל מהר מאד תגלו עד כמה היא מוגבלת.

 

4. לא ניתן לשלב במדוייק בין שני סרטוני וידאו שונים

זה שונה מהחסרון שציינתי בנקודה הראשונה. כאן אני מתכוון לסרטון אחד שצולם במקביל משתי זוויות שונות עם שתי מצלמות שונות (או יותר)

 

לעשות איחוד בין שני הסרטונים יתגלה כמשימה קשה ולא מדוייקת.

הנה דוגמא לסרטון שצולם במקביל עם שתי מצלמות (מצלמה ראשית והפלאפון שלי...) שלא יכולתי לערוך עם המובי מייקר אז השתמשתי בנשק הסודי שלי:

 

5. אין יכולת להתמקד בחלק מסוים בסרטון וידאו

לפעמים, בזמן שאני מקרין סרטון שבו יש יותר מאובייקט אחד (לדוגמא ראיון שבו יושבים שני אנשים ורק אחד מדבר), אני רוצה להתמקד רק באובייקט ספציפי. זום אין על אובייקט ספציפי באופן קבוע הוא דבר שלא ניתן לעשות ב-windows movie maker.

 

אז מה אני עושה בשביל להתגבר על כל החסרונות האלו?

כאן התשובה

 

 

 

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

אסור לפספס:
פוסטים קודמים
Please reload

תתחברו אלי
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2015 כל הזכויות שמורות לאריאל אורבוך בע"מ