מהם הדברים הבסיסים שצריכים להופיע בהצהרת הון?

אחת לכמה שנים, מבלי להגדיר תקופת זמן ספציפית, מבקשת רשות המסים להגיש לה הצהרת הון. לרוב הדרישה הזאת מופנית אל עצמאים בעלי עסק פטור, מורשה או חברה, ובמקרים מאוד נדירים גם משכירים. לרוב הפעם הראשונה שיהיה צורך להגיש את ההצהרה, תהיה מספר חודשים אחרי שפותחים תיק חדש במס הכנסה. לאחר מכן, כאמור, תעבור תקופת זמן לא מוגדרת בה לא יהיה צורך למלא הצהרת הון. במקרים רבים, מדובר על תקופה של 4-5 שנים עד ההצהרה הבאה. 

הצהרת הון, כשמה כן היא, היא הדרך של מס הכנסה לדעת מה סך ההון שלנו באופן כללי, האם חל בו שינוי במשך השנים, וכן האם שילמנו מיסים כפי שהיינו אמורים לשלם. במידה ויתגלה פער בין ההון שהצהרנו עליו לבין המסים ששילמנו בפועל, אז העניין ייבחן, ויהיה צורך להטיל עלינו מס מיוחד על הפרשי הון. 

לפני שנסביר מה כוללת הצהרת הון, חשוב להבהיר שתי נקודות בסיס:

ראשית, אנחנו לא יכולים לחמוק מזה. בדיוק כפי שאנחנו לא יכולים לחמוק מתשלום מסים, כך אנחנו לא יכולים לחמוק מהגשת הצהרת הון. עלינו להגיש אותה בתאריך הנקוב (תוך 120 יום) במלואה, באופן מפורט, כפי שרשות המסים דורשת מאיתנו. 

שנית, בשביל להגיש הצהרת הון בצורה נכונה, רצוי מאוד להיעזר באנשי מקצוע רציניים ויסודיים. קרי, מוטב לעשות את התהליך באמצעות יועצי מס, רואי חשבון, ולא לעשות אותו לבד. כך אנחנו לא נפספס שום דבר, כך נגיש את ההצהרה במלואה עם כל התוכן הרלוונטי עבורנו. 

חשוב שאנחנו נעבוד עם אנשי מקצוע שיספקו לנו את כל המידע הרלוונטי אודות החומרים שעלינו להגיש וכן שהם ידאגו למלא את ההצהרה בזמן, מבלי שנתעכב ונאחר. זאת על מנת שלא נצטרך להתמודד עם השלכות של עיכוב שכזה. 

מה צריך להופיע בהצהרת הון?

הצהרת הון כוללת פירוט מקיף של כל מה שיש לו שווי כלכלי, בין אם זה מבחינה עסקית ובין אם חזה מבחינה פרטית. הכוונה לנכסים (פרטיים ועסקיים), כלי רכב, מוצרי חשמל, תכשיטים, ציוד ומכונות הקשורות לבית עסק, וכן כל מה שקשור למוצרים פיננסיים, דוגמא, חשבונות בנק, תוכניות חיסכון, מניות, קרנות פנסיה, ירושות, הלוואות ועוד. 

כל אחד מהדברים הנ"ל, כולל ערך כלכלי מסוים ולכן יש לו חשיבות. סביר להניח שעל כל אחד מהדברים הנ"ל שילמנו מס או שהיינו צריכים להרוויח כסף עליו היינו צריכים לשלם מס. אם בהצהרת הון אנחנו מציינים שיש לנו בית אך זה לא תואם בשום צורה את גודל ההכנסות עליהן דיווחנו והמסים ששילמנו, אזי שיש כאן בעיה שצריך להסביר אותה. באופן טבעי, זה מתייחס בצורה ישירה לכך שכל הדיווחים שלנו במהלך השנים חייבים להיות אמינים וניתנים להוכחה. 

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מדבקות בעסק

5 סיבות לשימוש במדבקות בעסק

מדבקות לעסק הן אמצעי שיווקי מבוקש וותיק. עסקים קטנים וגדולים משתמשים בהן לקידום ושיווק מוצרים. עסקים קטנים יכולים ללקוחות חדשים ולהנות מהחזר כספי. בשביל שהמדבקות

Read More »

כמה עולה קידום אורגני לעסק?

שימוש בצוותי קידום מיוחדים של Google היא דרך מצוינת לנטר את ה-SERP המקומי. סוכנויות אלו יכולות ליצור אסטרטגיה מלאה ולפעול לפיה, ולהציע תמיכת לקוחות מלאה.

Read More »