אוריאל אילון מסביר מהו תהליך גישור עסקי

אוריאל אילון הינו מבין המומחים המובילים בישראל בביצוע גישור עסקי, לא פעם אנו עדים למצבים בהם עסקים רבים זקוקים לגישור, בכדי לבצע גישור כהלכה יש להבין כי תהליך הגישור חייב להיות מקיף ולכלול את כל ההיבטים החשובים לרבות בחינה עסקית כלכלית ייתכנות של רווחים צפוים  וחישוב של אותם רווחים צפויים מבחינה עתדית.

גישור עסקי הוא תהליך המשמש ליישוב סכסוכים בין שני צדדים. זה קיים במשך מאות שנים והוא נמצא בשימוש בתעשיות שונות במשך עשרות שנים.

גישור עסקי הפך פופולרי יותר בתקופה האחרונה בגלל העלייה בסכסוכים עסקיים. ישנם יתרונות רבים בשימוש בגישור עסקי לעומת מעבר במערכת המשפט או בשיטות משפטיות אחרות. אוריאל אילון מסביר כי לא פעם הליך של גישור עסקי הוא פתרן יעיל יותר מאשר פתרון של דיונים בבית משפט שיכולים להיות ארוכים ולעלות סכומי כסף גבוהים במיוחד.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של גישור עסקי:

1) גישור – סוג זה נעשה בדרך כלל על ידי צד שלישי בלתי תלוי המסייע לצדדים להגיע להחלטה מוסכמת הדדית.

2) בוררות – סוג זה מחייב את שני הצדדים להסכים על בורר לפני שהם יכולים להמשיך במחלוקת שלהם.

3) פיוס – סוג זה נעשה בדרך כלל על ידי מתווך שמקל על התקשורת בין שני הצדדים ועוזר להם להגיע

הליך הגישור העסקי הוא דרך ליישוב מחלוקות בין שני צדדים או יותר בדרך ידידותית ומועילה הדדית. זה עוזר להפחית עלויות, זמן וסיכונים לעסקים על ידי קירוב הצדדים כדי לדון בהבדלים ביניהם בזמן שהם עדיין מסוגלים לקבל החלטות. התהליך כרוך בדרך כלל בשני הצדדים בהחלפת מידע והגעה להסכמות בנושאים מרכזיים שחשובים להם.

גישור עסקי הוא תהליך המסייע בפתרון סכסוכים עסקיים וסכסוכים אחרים בין שני צדדים או יותר. זהו תהליך שניתן להשתמש בו בכל סוגי העסקים, כולל ייצור, קמעונאות, טכנולוגיה, שירותי בריאות ושירותים משפטיים.

תהליך הגישור העסקי במקרה זה הוא שימוש בטכניקות הנחייה כדי לסייע לצדדים המעורבים להתמודד עם הסכסוך שלהם ללא צורך בהתדיינות רשמית.

גישור עסקי יכול להיות דרך יעילה ליישוב סכסוך בין שני צדדים או יותר שאינם מצליחים להגיע להסכמה בכוחות עצמם. לדוגמה, אם ללקוח יש תלונה על רכישתו מקמעונאי, הוא עשוי לבחור להשתמש בגישור עסקי במקום ללכת לבית המשפט.

היסודות של תהליך גישור עסקי.

גישור עסקי הוא תהליך המסייע לצדדים המעורבים בסכסוך להגיע להסכמה. הוא משמש לעתים קרובות כאשר יש מחלוקת בין שני צדדים או יותר, במיוחד עם מעורבות של עורכי דין.

הליך הגישור יכול להיות קשה ומורכב ולכן חשוב ששני הצדדים יהיו מוכנים להשתתף ויהיו מוכנים לקחת חלק בתהליך קבלת ההחלטות.

על מנת להתחיל את תהליך הגישור העסקי, חשוב ששני הצדדים יסכימו מה הם רוצים מהגישור. ניתן לעשות זאת באמצעות הסכם או באמצעות דיון לפני כן.

גישור עסקי הוא תהליך בו מסייעים לצדדים המעורבים בסכסוך להגיע להסכמה. התהליך כולל בדרך כלל צד שלישי נטול פניות שעוזר לשני הצדדים להבין את הצרכים והדאגות של זה, ועוזר להם למצוא פתרון שמתאים לכולם.

השלבים הבסיסיים של גישור עסקי הם כדלקמן:

  1. זהה את הבעיה או הקונפליקט:
  2. הבן את הצרכים של כל הצדדים המעורבים:
  3. פתח אפשרויות לפתרון:
  4. לנהל משא ומתן על הסכם ששני הצדדים יכולים להסכים עליו:
  5. יישום ההסכם ומעקב אחר הצלחתו

גישור עסקי הוא הליך סודי ווולונטרי הפותר מחלוקות בין צדדים.

חשוב לציין כי הליך גישור עסקי אינו חובה בכל תחום שיפוט. עם זאת, היא מעניקה מספר יתרונות הן לצדדים המעורבים בסכסוך והן לחברה כולה.

ניתן לחלק את תהליך הגישור העסקי ל-3 שלבים:

-שלב 1: שלב החניכה

-שלב 2: שלב המשא ומתן

-שלב 3: שלב המסקנה

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

3 יתרונות שירותי ענן לעסקים

שירותי ענן מציעים יתרונות רבים לעסקים. ביניהם חסכונות, שיתוף פעולה משופר, טביעת רגל פחמנית מופחתת וגמישות. קרא על מנת לגלות יותר. נדון בשלושה מהיתרונות הגדולים

Read More »

יתרונות של חיתוך לייזר

חיתוך לייזר הוא טכניקה המנצלת לייזר כדי לאדות חומרים וליצור חתך. טכנולוגיה זו שימשה במקור בייצור תעשייתי. עם זאת, כיום משתמשים בו יותר בתי ספר,

Read More »

התקנת גדרות אלומיניום בבית

אתה צריך ללמוד איך להוסיף גדר אלומיניום לבית שלך. במאמר זה, תגלה את העלות של התקנת גדר אלומיניום בבית שלך וציפוי אבקה. אתה גם תלמד

Read More »

כיצד להתכונן לשיפוץ דירה

יש כמה צעדים שאתה יכול לקחת כדי להתכונן לשיפוץ דירה. אתה יכול, למשל, לעצב פריסה חדשה או להוסיף עוד שטח אחסון. ברגע שיש לך עיצוב

Read More »