כיצד להגיע מוכנים אל ראיון עבודה

הפתגם מלמד שרושם ראשוני הוא הקובע, אחריו קשה מאוד לשנות את ההתרשמות של האנשים. זה נכון לגבי כל דבר. ההתרשמות הראשונה מאוכל תשפיע על השאלה אם אנחנו אוהבים אותו או לא, ההתרשמות הראשונה שלנו מסרט תשפיע על ההחלטה שלנו אם להמשיך לצפות בו, וזה נכון לגבי כל דבר אחר. 

אחת כמה וכמה זה נכון כשאנחנו ניגשים אל ראיון עבודה. ההתרשמות הראשונה של המראיינים מאיתנו, תשפיע כך או אחרת על השאלה, האם אנחנו נקבל זימון להמשך התהליך ונתקבל לעבודה או שמא, ייפרדו מאיתנו בנימוס המתבקש. 

ראיון עבודה הוא דבר לא פשוט. ישנם לא מעט אנשים שמתקשים מאוד להתמודד איתו ואפילו חווים שורה של חרדות, לפני ובזמן הראיון. מה שכמובן יכול להשפיע על הסיכוי שלהם לעבור אותו בשלום ולהתקבל לעבודה. עם זאת, מדובר באחד הכלים הרציניים והאיכותיים ביותר לגיוס עובדים למקום עבודה, זה לא משנה אם מדובר בעסק קטן או בחברה גדולה. 

מה כולל ראיון עבודה?

ברוב המקרים, ראיון לקבלת עבודה מתבסס על מספר נקודות. בשלב הראשון המראיינים מעוניינים ללמוד את המרואיין ולכן הם מבקשים ממנו לספר על עצמו, לספר על הניסיון התעסקותי שיש לו ועל עוד שורה של דברים שיכולים להשפיע על קבלתו לעבודה. 

בשלב השני, ייתכן מאוד שהמראיינים יפנו אליו שאלות מקצועיות בשביל לראות כיצד הוא יכול להתמודד עם סיטואציות שונות. ישנם ראיונות שכוללים גם מבחנים מעשיים מסוימים, בין אם זה בכתב, בעל פה או במחשב. 

לאחר מכן, יציגו את התנאים, תנאי שכר, שעות וכדומה. בנקודה זו, כל צד יודע מה עומד מולו והוא יצטרך להחליט האם זה מתאים או לא. באופן טבעי, בדרך כלל הכוח נמצא אצל המראיין ופחות אצל המרואיין, אלא אם מדובר בשוק עבודה עם היצע נמוך ועובדים ברמה גבוהה מאוד שיש להם ביקוש גבוה. 

כיצד מגיעים מוכנים לראיון עבודה?

בשביל להגיע מוכנים לראיון עבודה, צריך ללמוד מה הולך להיות בו, מה כולל תחום העיסוק ותנאי העסקה בו, ומוטב גם לעשות חזרות שונות בבית, בשביל לדעת כיצד לענות על שאלות בצורה ברורה מבלי להתבלבל או להיכנס לחרדות. 

אחד הכלים החשובים שיכולים לעזור לנו בראיון עבודה, הן טבלאות שכר. הרבה פעמים מועמדים מגיעים לראיונות עם ציפיות לשכר מסוים. נמוך או גבוה יותר ממה שהשוק מציע. ברגע שלומדים טבלאות שכר, קל יותר במובנים רבים לדעת מה בדיוק השוק מציע ומה לדרוש. זה כמובן יכול לעזור בראיון ובקבלה לעבודה. 

מעבר לכך, רצוי מאוד לדעת מה הציפיות של הצד השני ולראות כיצד אנחנו יכולים להתאים להן, כיצד אנחנו יכולים לייצר ולהשתמש ביתרונות שעומדים לרשותנו, בשביל שנוכל לנצל אותם בצורה נכונה. מי שיודע לנצל את היתרונות שעומדים לרשותו, יהיה לו קל יותר להצליח בראיון. 

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

3 יתרונות שירותי ענן לעסקים

שירותי ענן מציעים יתרונות רבים לעסקים. ביניהם חסכונות, שיתוף פעולה משופר, טביעת רגל פחמנית מופחתת וגמישות. קרא על מנת לגלות יותר. נדון בשלושה מהיתרונות הגדולים

Read More »

יתרונות של חיתוך לייזר

חיתוך לייזר הוא טכניקה המנצלת לייזר כדי לאדות חומרים וליצור חתך. טכנולוגיה זו שימשה במקור בייצור תעשייתי. עם זאת, כיום משתמשים בו יותר בתי ספר,

Read More »

התקנת גדרות אלומיניום בבית

אתה צריך ללמוד איך להוסיף גדר אלומיניום לבית שלך. במאמר זה, תגלה את העלות של התקנת גדר אלומיניום בבית שלך וציפוי אבקה. אתה גם תלמד

Read More »

כיצד להתכונן לשיפוץ דירה

יש כמה צעדים שאתה יכול לקחת כדי להתכונן לשיפוץ דירה. אתה יכול, למשל, לעצב פריסה חדשה או להוסיף עוד שטח אחסון. ברגע שיש לך עיצוב

Read More »