הוראות לאחר טיפול שורש – מימה להיזהר, ומה מותר?

טיפולי שיניים הם אף לא דבר נעים. לא מעט אנשים, ילדים ומבוגרים מתמודדים עם מה שמכונה דנטפוביה. פחד מפני טיפולי שיניים. לצערנו, אנחנו לא יכולים להימנע מכך. מגיל צעיר אנחנו צריכים לעבור בדיקות תקופתיות ולא פעם אנחנו צריכים לעבור טיפולים על מנת לשמור על בריאות השן והלסת בכלל. 

אחד הטיפולים השכיחים ביותר הוא טיפול שורש. על פניו, מדובר בטיפול מאיים ומפחיד, אך מי שחווה אותו יודע שזה לא בדיוק כך. מדובר בטיפול לא נעים אך אם מתבצע על ידי רופא שיניים מנוסה ואיכותי, אזי שהטיפול עובר מהר, בצורה מוצלחת, תוך זמן לא ארוך ואפשר לחזור לשגרה בהקדם. 

מה זה טיפול שורש ולמה אנחנו צריכים לעבור אותו?

טיפול שורש מתבצע כאשר יש דלקת בחלקים עמוקים של השן, כולל בתעלות השורש. אם אנחנו לא מטפלים בבעיה ועוברים טיפול שורש בהקדם, אזי שהדלקת עלולה להחמיר ולהגיע אל העצם שתומכת בשן, מה שיכול להיות מאוד בעייתי בהמשך.. 

רופא שיניים יחליט אם אנחנו זקוקים לסוג טיפול כזה, אם וכאשר הוא יאתר שיש לנו דלקת בשן והיא איננה נמצאת על פני השטח, כלומר בשן עצמה, אלא בחלקים פנימיים ועמוקים שלה. הרבה פעמים זה יכול לנבוע כתוצאה מסתימה שלא הצליחה, חדירה של לכלוך כתוצאה מהזנחה, עששת שהצטברה ברקמות השן ועוד. כל אלה עלולים לפרק את השכבות הקשיחות שקיימות בשן, ולחדור פנימה, מה שיכול לסכן את מערכת כלי הדם והעצבים שנמצאים בשכבות הרכות של השן. 

חשוב לציין, בדומה למקרים של חורים בשן, אם לא נטפל בבעיה אנחנו נרגיש אותה. כלומר, אנחנו נחווה תחושת כאב מאוד משמעותית שתקשה עלינו להתנהל בצורה סדירה. לכן חשוב לבצע את הטיפול בהקדם. 

מה אנחנו צריכים לדעת על הטיפול ועל תהליך ההתאוששות אחריו?

כאמור, טיפול שורש נשמע מאוד מאיים ומפחיד, אך מדובר בטיפול שמתבצע תחת הרדמה מקומית, כך שאנחנו לא אמורים להרגיש שום דבר במהלך הטיפול מלבד זריקת הרדמה במקום וכן אי נוחות מהסיטואציה בה אנחנו שרויים. 

הטיפול עצמו איננו מסובך, במהלכו הרופא מבודד את השן עם יריעת גומי מיוחדת על מנת שהוא יוכל לטפל בה באופן ספציפי, הוא פותח את אזור השן ומטפל בה בצורה ישירה, כולל ניקוי של תעלות השורש, הסרת האזור הדלקתי, וכן איטום התעלות בחומר מיוחד. בשלב מאוחר הוא יבצע שחזור של הכתר שמורכב על השן באופן קבוע. 

לפני הטיפול אין הנחיות מיוחדות, מותר לאכול אלא אם המטופל מתמודד עם רפלקס הקאה מוגבר ואז עדיף שיימנע מארוחות כבדות במשך שלוש שעות לפני. במידה והוא מתמודד עם חרדה מפני הטיפול, יש אפשרות לבחון נטילת חומר מטשטש או חומר שיכול להקל עליו להתמודד עם החרדה. 

אחרי הטיפול הוא יצטרך לחכות מספר שעות עד שיוכל לאכול אוכל מוצק וחם בפרט. מבחינת אוכל קר או שתייה קרה, איננה שום בעיה אלא אם זה דורש לעיסה ואז יש לחכות זמן מה עד שהשפעת הרדמה תתפוגג. 

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מדבקות בעסק

5 סיבות לשימוש במדבקות בעסק

מדבקות לעסק הן אמצעי שיווקי מבוקש וותיק. עסקים קטנים וגדולים משתמשים בהן לקידום ושיווק מוצרים. עסקים קטנים יכולים ללקוחות חדשים ולהנות מהחזר כספי. בשביל שהמדבקות

Read More »

כמה עולה קידום אורגני לעסק?

שימוש בצוותי קידום מיוחדים של Google היא דרך מצוינת לנטר את ה-SERP המקומי. סוכנויות אלו יכולות ליצור אסטרטגיה מלאה ולפעול לפיה, ולהציע תמיכת לקוחות מלאה.

Read More »